Pasaulinė rankų higienos diena

Gegužės 5-ąją minima Pasaulinė rankų higienos diena. 2023 m. Pasaulinės rankų higienos dienos šūkis – ,,Imkimės veiksmų kartu. Saugokime gyvybes – plaukime rankas‘‘.

Rankų higiena yra ypatingai svarbi visiems, nes dažniausiai infekcijų sukėlėjai perduodami per rankas. Dėl nepakankamos ar netinkamos rankų higienos didėja infekcinių susirgimų rizika. Ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie perduodami liečiant įvairius paviršius (mobiliuosius telefonus, durų rankenas, laiptų turėklus, stalų paviršius ir kitus daiktus), bendraujant su žmonėmis ar glostant gyvūnus. Rankų higiena – pagrindinė prevencinė priemonė siekiant išvengti ligų, užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui ir jų perdavimui.

Varėnos ,,Žilvičio‘‘ vaikų lopšelio – darželio ,,Boružėlių‘‘ grupės ugdytiniai šią dieną paminėjo klausydamiesi visuomenės sveikatos specialistės Marijos Vardonienės pasakojimo apie rankų higieną – kodėl, kaip ir kada reikia plauti rankutes, susipažino su rankų higienos priemonėmis ir jų naudojimu. Kartu nusiplovę rankeles visi džiaugėmės atsikratę bakterijų.