Šiuo metu įgyvendiname:

Nr. 08.6.1-ESFA-V911-22-0013 ,, Šeštadieninė socialinių įgūdžių grupė ikimokyklinėje  įstaigoje daugiavaikių, specialiųjų poreikių ir socialinės atskirties šeimų vaikams ”. Tikslas – mažinti Varėnos miesto bendruomenės narių socialinę atskirtį per bendruomenių inicijuojamas veiklas. Ugdyti įvairias kompetencijas skirtas socialinei atskirčiai mažinti. Padidinti miesto bendruomenių daugiavaikių, socialinės rizikos šeimų, nepasiturinčių šeimų, specialiųjų poreikių vaikų socialinę integraciją ir pagerinti šių bendruomenių narių padėtį vietos rinkoje. 

                        

A4_sest

 

Išvykos:

Lankėmės: PREZIDENTŪROJE

KARPIŠKIŲ ŽVĖRYNĖLYJE

DRUSKININKUOSE

PAMERKIUOSE 

TRAKUOSE-ALPAKŲ ŪKYJE 

ALYTUJE 

Nr. 08.6.1.-ESFA-T-927-01-0063 ,, Vaivorykštiniai jungčių tiltai ”. Tikslas – įgyvendinti socialinės integracijos principą ir mažinti Varėnoje gyvenančių specialiųjų poreikių, daugiavaikių ir socialinės rizikos šeimų vaikų socialinę atskirtį, kartu įtraukiant į ugdymo veiklas ir NVO savanorius, sukurti sąlygas ir plėtoti specialiųjų poreikių vaikų ir vaikų turinčių ASS ugdymą.

Plakatas_VJT

Užsiėmimai ugdymo įstaigoje

 

Užsiėmimai švietimo centre

Trakuose  šokolado namuose 

Vilniuje ,,Domino teatre" 

Užsiėmimai su sensorine įranga 

Sportuojame 

Užsiėmimai 

2020m. Vaikų lopšeliams–darželiams skirtas projektas „Gižycko ir Varėnos bendradarbiavimas skatinant socialinę įtrauktį, kovą su skurdu ir diskriminacija“ 

ProjektasINTERREG-LOGO-e1531230831858

 

 

 

20170503 Projektas,,Būk aktyvus – būsi sveikas" 18195164_1516255871726276_3029237346797225207_n

Varėnos rajono savivaldybės administracija įgyvendina darželiams skirtą projektą „Būk aktyvus – būsi sveikas“ (Nr. LT-PL-1R-081). Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Alytaus, Lazdijų, Druskininkų ir Suvalkų. Projekte numatytas Varėnos “Žilvičio” darželio lauko įrangos atnaujinimas ir priemonių skirtų aktyviam laiko leidimui įsigijimas. Projekto metu kartu su visuomenės sveikatos, dietologų, NVO atstovų, psichologų pagalba bus sukurta sveikatos programa, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą. Dar projekto metu darželyje išbandyta programa vėliau galės būti pritaikyta ir kituose Lietuvos ir Lenkijos darželiuose. Projekto metu bus organizuojami sporto renginiai vaikams, mokymai darželių

Projektas ,,LAIMINGAS VANDUO – LIETUVOS GYVASTIS"images[2]

Varėnos ,,Žilvičio“ vaikų l/d priešmokyklinio ugdymo ,,Gandriukų“ grupės ugdytiniai dalyvauja nevyriausybinių organizacijų ,,OPEN MINDS“ ir ,,GYVOJI PLANETA" projekte ,,LAIMINGAS VANDUO – LIETUVOS GYVASTIS“. Mūsų tikslas – ugdyti pilietišką,aktyvią ir draugišką gamtai asmenybę. Pasirinkome globoti Varėnos m. Karloniškės ežerą. Į talką pasikvietėme priešmokyklinio ugdymo ,,Bitučių“ grupės ugdytinius. Mažųjų ugdytinių darbštumas, noras matyti švarią žemę nustebino ne tik pedagogus, bet ir miesto visuomenę. Prie pakrančių švarinimo prisijungė ir aplinkinių namų gyventojai. Tikimės, kad tą dieną ne tik skaisčiai švietė saulė, vaikų akyse matėme ne nuovargio, o džiaugsmo kupinas akis ir šypsenas veiduose, bet ir vandens tyvuliavimą skaidresne spalva. Smėlyje išbraižėme lašelį, kaip džiaugsmo simbolį. Ačiū visiems ugdytiniams, jų tėveliams už mūsų visuomeninę iniciatyvą ir palaikymą.

Garsas pykšt, garsas pokšt, garsas keberiokšt. Šį projektėlį sudaro trys dalys. Pirmoji įvyko šiandien. Išvyka pas kaimynus į Varėnos "Ąžuolo" g-ją. Fizikos mokytojas Ričardas Balcevičius vaikams pasakojo apie garsą, jo bangas, kaip greitai garsas sklinda, kad yra muzikos ir kiti garsai. sužinojome apie didelio garso žalą mūsų ausims. Antras projekto etapas. Lankomės Varėnos kino ir parodų salės II-ame aukšte esančioje įrašų studijoje. Visos grupės įrašo po vieną bendrą dainą :) Projekto "Garsas pykšt, garsas pokšt, garsas keberiokšt" IIId. J. Čiurlionytės menų mokykloje. Koncertą dovanojo jaunieji muzikai ir mūsų darželio auklėtiniai. Dėkojame mokytojams už moksleivių paruošimą ir bendradarbiavimą: Aldona Jakavonienė, Ausra Liutkute , Loreta Tiškienė, Albertas Tiškus, Romualda Umbrasienė, Renata Bakulienė, Nerijus Bakula. Dėkojame menų mokyklai ir direktorei Nijolei Nijolė Pavasarienė, pavaduotojai Dalia Šemeškienė-kleponytė už svetingumą. Lauksime Jūsų kituose koncertuose ir tikimės gausesnio šeimų dalyvavimo ;)

Aplinkosaugos projektas

2015 m. Varėnos ,,Žilvičio“ vaikų l/d ,,Gandriukų“ priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai įgyvendino gamtosaugos projektą, kurio metu lankėsi Dzūkijos nacionaliniame parke ir Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate, keliavo Zackagirio taku, susipažino su būdingiausiais šio krašto vaistiniais, valgomais ir nuodingais augalais. Kaupėme tėvelių, senelių, žolininkų įvairius pasakojimus, ieškojome informacijos įvairiuose šaltiniuose apie vaistinius, prieskoninius, valgomus ir nuodingus augalus, kokias vaistažoles rinko, vartojo protėviai, kokiomis gydomės mes. Pirmos išvykos metu susipažinome su Dzūkijos nacionalinio parko direkcija: informavome apie Varėnos ,,Žilvičio“ vaikų lopšelio – darželio dalyvavimą konkurse, vyko pastovus konsultavimasis, ekskursijų, išvykų, edukacinių pamokų organizavimo derinimas. Dalyvaudami projekte ,,Vaistiniai, valgomi ir nuodingi augalai“, mokėmės pažinti vaistažoles, valgomus ir nuodingus augalus Dzūkijos nacionaliniame parke ir Čepkelių valstybiniame gamtos rezervate. Ugdytiniai stebėjo, tyrinėjo, rūšiavo, grupavo, rinko, džiovino augalus. Sužinojo, kad vaistiniai augalai naudojami tradicinėje ir šiuolaikinėje medicinoje ir jie pasižymi įvairiomis gydomosiomis savybėmis. Ugdytiniai pastebėjo, kaip svarbu, kada vaistiniai augalai yra renkami, – skirtingais gyvavimo etapais jie kaupia skirtingą kiekį ar tipą veikliųjų medžiagų. Mokėmės vaistažoles džiovinti, kaip laikyti, kad nesuprastėtų jų kokybė. Patys pasėję, augindami prieskoninius, valgomus augalus suprato, kaip svarbu, kokiame dirvožemyje jie auga. Tyrinėjome dirvožemį, jo sudėtį, savybes. Geriausiai auga priekalnėse, kalvų aikštelėse, kur geriausias dirvožemis. Įsigiję komposto dėžę, ugdytiniai noriai tvarkė aplinką, rūšiavo šiukšles. Lapus, žoles nešė į kompostui skirtą dėžę, kad vėliau galėtų naudoti, kaip kokybišką dirvožemį augalams. Gamta – pati geriausia vaistinė, augalai gali ir gydyti ir apsaugoti nuo ligų, pagaliau – gardinti mūsų maistą. Mūsų proseneliai karta iš kartos perduoda neįkainuojamą vertybę – vaistažolių gydomąją galią. Vakarų pasaulis iš naujo atranda augalų naudą ir galbūt netrukus mūsų pirmosios pagalbos vaistinėlėse cheminius preparatus pakeis žoliniai vaistai.

Projektas „Žaidimai moko“.

Varėnos „Žilvičio“ lopšelio – darželio logopedės: Aušra Sukackienė ir Inga Sereičikienė nuo spalio mėn. dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“. Projekto tikslas – specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius. Pirmųjų pratybų metu aiškinomės sąvokas kairė – dešinė. Kartu su vaikais atlikome įvairius kūrybinius darbelius. Antrųjų pratybų metu žaidimų metu mokėmės, sąvokas „Aukštai, žemai, aukštyn, žemyn“. Vaikams daug teigiamų emocijų suteikė veiksmai su įvairiaspalviais balionais ir nuotaikingas eilėraštis, lydimas pirštukų judesių. Per trečiąsias pratybas vaikai atrinko ilgas ir trumpas juosteles. Iš jų dėliojo daržovių dėžę, grupavo vienodus daiktus, jungė taškelius. Ketvirtųjų pratybų metu vaikai pagal pavyzdį iš trumpų ir ilgų spalvotų juostelių klijavo namelį, pripiešė jam trūkstamas detales, spalvino juosteles, apipiešė figūrėles. Esame dėkingos projekto rengėjams už naujas idėjas, kurios mums padeda įvairinti ugdymo procesą, vaikams suteikia džiaugsmingas emocijas, lavina jų pažintinius procesus, o mums, specialistėms, suteikia informacijos apie vaikų kalbos ir smulkiosios motorikos tarpusavio ryšį.

Įgyvendinama Šviečiamosios gyvulininkystės programą „Augink, rūpinkis ir mylėk“

29683185_1858967844121742_2752516665949827632_n[2]

Mūsų įstaiga atrinkta dalyvauti Šviečiamojoje gyvulininkystės programoje! (I modulio programoje) (žemės ūkio ministro 2017-04-27 įsakymas Nr. 3D-271 „DĖL ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS DALYVIŲ SĄRAŠO PATVIRTINIMO“) Vaikai bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis. Pasinaudodami programos medžiaga ir asmeniniais ištekliais savarankiškai organizuosime vaikų švietimo užsiėmimus. Taip pat bus organizuojama gyva pažintis su gyvulininkyste – išvykos į ūkininkų ūkius, atvykstamosios gyvulėlių parodėlės į ugdymo įstaigą. Daugiau informacijos:http://www.zmmc.lt/lt/component/content/article/3-karstos-naujienos/756-skelbiame-vieiamosios-gyvulininkysts-programos-dalyvius.html

„eTwinning“ Rudens dovanos/AUTUMN GIFTS projektas

,,Boružėlių“ grupės ugdytiniai dalyvavo „eTwinning“ Rudens dovanos/AUTUMN GIFTS projekte. Projekto metu vaikai suvokė daugelį gyvosios gamtos reiškinių, lavino pastabumą, mąstymą, skatino smalsumą. Šiuo projektu siekėme ugdyti vaikų ekologinio sąmoningumo pradmenis, sudarėme palankias sąlygas įgyti naujų žinių apie augalus, gyvūnus, kitus gamtos reiškinius ir jų reikšmę žmogui. Projektu siekėme stiprinti kūrybines galias, suvokti rudens gėrybių naudą žmogui. Bandėme panaudoti gamtos dovanas ugdomojoje veikloje. Supažindinome su rudens išskirtinėmis savybėmis. Padėjome lavinti vaiko jusles (regėjimą, uoslę, lytėjimą), smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.