ŽEMĖS DIENA

Su sugrįžtančiais paukščiais, jų giesmėmis bei pavasario saulės spinduliais į mūsų lopšelį-darželį atkeliavo Pasaulinė Žemės diena. Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose apie tai, kaip reikia saugoti ir mylėti žemę. Vaikučiai žino, kad saugoti žemę tai – nelaužyti medžio šakelių, nešiukšlinti, taupyti vandenį, neskinti gėlių, nes tik žydėdamos pievoje jos džiugina visus, mylėti ir saugoti reikia visa kas supa mus. Akcentavome vaikams, kad gamta – mūsų senolių, mūsų tėvų, mūsų visų buveinė, todėl turime gyventi taip, kad čia turi būti gera paukščiui ir gėlei, medžiui ir mums, žmonėms.

Šventinio rytmečio metu pedagogai vaidino pasaką apie saulę, mėnulį ir žemę. Ši pasaka padėjo vaikams suprasti, kodėl reikia branginti draugystę, o priėmus teisingus sprendimus būtina jų visada laikytis.

Vaikai rašė nuoširdžius laiškus Žemei dėkodami už jos dovanas, piešė piešinius, kūrė eiles, deklamavo išmoktus eilėraštukus, bei dovanojo dainas.

Ačiū saulei, kad mus šildo, ačiū žemei, kad augina visa, kas gyva ir savo spalvomis mus džiugina, ačiū mėnuliui, kad leidžia saulei ir žemei pailsėti ir vėl keliauti amžinu gyvybės ratu….